انتخاب دسته گل خواستگاری

خواستگاری یکی از سنت‌های رایج ایرانیان در امر ازدواج است. در این روز خانواده پسر به منزل دختر رفته و دختر خانم را از خانواده‌اش خواستگاری می کنند. دسته گل یکی از موارد مهمی است که داماد و خانواده اش در هنگام خواستگاری باید به همراه خود داشته باشند. در ضمن دسته گل خواستگاری یکی از به یادماندنی‌ترین چیزهایی است که برای عروس خانم ها اهمیت زیادی دارد. بیایید با هم نکاتی در مورد انتخاب دسته‌گلی مناسب را مرور کنیم:

دسته گل خواستگاری

انتخاب نوع گل مناسب 
انتخاب نوع و رنگ گلی که باید برای مراسم خواستگاری تان در نظر بگیرید جزو مهم‌ترین چیزهاست. گل‌ هایی مانند گلایل و تاج خروسی مناسب مراسم عزاداری و ختم هستند، پس سمت این گل ها نروید.

گل های تازه


گل‌های خوشرنگ و تر و تازه برای سبد و دسته گل بهترین انتخاب هستند. اگر احساس کردید گل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‎ها حالتی پژمرده دارند، سعی کنید گل‌ها را عوض کنید چون زیبا دیده نخواهند شد.

به فصل توجه کنید


برای فصل‌های مختلف سال گل‌های متفاوتی وجود دارند. لاله و نرگس مخصوص بهار هستند. زنبق برای فصل پاییز است، نیلوفر نماد زمستان و بالاخره انواع رُز در فصل تابستان بیشتر از گل‌های دیگر وجود دارند. سعی کنید برای انتخاب دسته گل، ‌به شیک بودن آن بیشتر توجه کنید. مثلن خیلی خوب نیست شما برای مراسم خواستگاری‌تان یک دسته گل ساده ببرید. از گل فروش بخواهید تا با یک تزئین زیبا، دسته گل متفاتی را برای‌تان آماده کند.

رسمی و شیک


آلسترومریا، زنبق بنفش، ‌زنبق زرد، رز، ‌لیلیوم، ‌مریم و مرغ آتشین جز بهترین گل‌هایی هستند که برای مراسم خواستگاری از آن استفاده می‌کنند و معمولا جز اولین پیشنهاداتی هستند که گلفروش به شما ارائه می دهد.

دسته گل خواستگاری

سبد یا دسته گل


درست است که دسته گل برای خواستگاری است و سبد گل برای بله برون، ولی می‌توان برای خواستگاری‌هم از سبد گل استفاده کرد. بهتر است سبد گل برای خواستگاری کوچک تر از سبد گل بله برون باشد. سبد گل نسبت به دسته گل ابهت بیشتری دارد و زیباتر دیده می‌شود و به یاد ماندنی‌تر است. اگر همسر آینده‌تان از آنهایی باشد که دوست دارد دسته گل ‌های یادگاری را تا مدتی نگه دارد و از زیبایی شان لذت ببرد، قطعن از این انتخاب هوشمندانه‌ی شما خوشحال می ‌شود. 


گل‌های یک دست


دسته گل های یک رنگ و یک دست، بیشتر مناسب دسته گل عروس در شب عروسی است، نه خواستگاری. برای خواستگاری بهتر است از ترکیب متفاوت گل‌ها استفاده کنید.


این ترکیب‌ها را فراموش نکنید


بعضی‌ها اعتقاد به سادگی دسته گل دارند و دل شان نمی خواهد دسته گل شان شلوغ باشد، ترجیح می‌دهند دو مدل گل را با هم ترکیب کنند. ترکیب گل شیپوری با رز یکی از ترکیب‌های زیباست که نتیجه‌اش عالی می‌شود. البته به شرطی که با مقداری گل ریز و برگ سبز تزئین شوند. بهتر است ترکیب رنگ‌های متضاد را برای این دسته گل انتخاب کنید. مثلا شیپوری قرمز با رز زرد، یا مثلا شیپوری سفید با رز آبی.


زنبق بنفش با رز سفید

گل‌های زنبق بنفش با رز‌سفید، با مقداری گل توپی و برگ‌های سبز، ترکیب بی‌نظیری را به شما تحویل می‌‌دهند. در کنار این دو گل اگر مقداری هم گل ریز عروس استفاده کنید، عالی می‌شود. این دسته گل جزء انتخاب‌های هوشمندانه‌ای است که باید خودتان سفارشش را به گل فروش بدهید. چون آنها معمولا از ترکیب های سنتی گل استفاده می‌کنند که معمولا در آنها جذابیتی دیده نمی‌شود.

دسته گل خواستگاری

رنگارنگ


اگر طرفدار سبدهای بزرگ گل، با کلی رنگ و لعاب هستید می‌‍‌توانید مجموعه ای از لیلیوم‌های صورتی پررنگ، رز نارنجی، داوودی سفید، مرغ آتشین و ... را انتخاب کنید و از فروشنده‌ی گل بخواهید آنها را در یک سبد گرد یا بیضی شکل به همراه برگ‌های مناسب بچیند و تحویل‌تان بدهد.


ریز و شلوغ 

یکی از ترکیب‌های دیگر برای شب خواستگاری سبدهایی هستند که با گل های ریز تزئین می‌شوند. گل های ریز و رنگارنگی که بسیار خوشبو هستند و در کنار هم جذابیت خاصی دارند. بهترین نمونه از این گل ها میخک و داوودی هستند که وقتی کنار هم قرار می‌گیرند واقعا چشم نواز می‌شوند، به شرطی که دسته گلی که سفارش می‌دهید بزرگ و پر گل باشد.

نظری در مورد این نوشته ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید.

میس‌وان

برای مهم‌ترین روز زندگی‌تان آماده شوید.

از بین ده‌ها تامین‌کننده خدمات عروسی انتخاب کنین.

اطلاعات بیشتر