انتخاب کفش عروس آسان نیست

انتخاب کفش عروسی هرگز آسان نیست، چنان تنوع گسترده ای در شکل، سایز، مدل و رنگ وجود دارد که پیدا کردن یک جفت کفش مناسبی که با لباس تان جور باشد، به نظر تصمیم سختی می آید. به همین دلیل ما لیست نکاتی را کنار هم آورده ایم تا به شما کمک کنیم که بتوانید قبل از خرید کفش به بعضی چیزها فکر کنید. بنابراین می توانید اطمینان داشته باشید که دارید تصمیم درستی را می گیرید.

کفش‌های عروسی راحتی را انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید که شما این کفش‌ها را از اول صبح تا آخر شب به پا خواهید داشت. کفش عروسی مناسب با در نظر گرفتن راحتی و داشتن یک لایه اضافی که مناسب با همین هدف است طراحی شده است. هیچ وقت کفش ارزان قیمتی را که لایه‌ی اضافی ندارد را انتخاب کنید زیرا که این لایه کفش های شما را قابل تحمل و راحت می کند.

قیمت را مد نظر داشته باشید.

این موضوع را مد نظر داشته باشید که هر کس بودجه‌ی خاصی برای تهیه کفش عروس در نظر دارد. به همین خاطر ما همیشه به عروس‌ها این پیشنهاد را می دهیم که حدود ۱۰-۱۵ درصد ارزشی را که خرج لباس عروسی‌شان می کنند صرف خرید کفش بکنند. پس بنابراین اگر لباس عروس زیبای شما دو میلیون تومان هزینه داشته است کفش های ایده آل شما باید بین دویست هزار تا سیصد هزار تومان قیمت داشته باشد.

اگر شما بودجه‌ی معینی دارید و به دنبال کفش بسیار زیبا با قیمت استثنایی هستید، ارزش این را خواهد داشت که به بخش حراج و یا وب سایت‌هایی که تخفیف های قابل توجهی دارند سری بزنید.احتمالاً شما می توانید یک خرید ارزان بسیار عالی داشته باشید.

پارچه (جنس) کفش متناسب با لباس عروسی‌تان انتخاب کنید.

ابریشم و ساتن به طور متداول ۲ پارچه محبوب برای کفش‌های عروسی هستند اما طبیعتاً لباس عروسی و ذائقه شخصی شما بیشترین تاثیر را بر روی انتخاب کفش‌تان خواهد داشت.

واقعاً حائز اهمیت است که کفش های شما با لباس‌تان متناسب باشد به این معنی که خیاط لباس عروسی‌تان می‌تواند دنباله لباس را به اندازه مناسب بلند کند.

همیشه پیشنهاد می‌کنیم که کفش‌هایتان را با فاصله زمانی زیاد سفارش دهید به خصوص اگر می‌خواهید تغییراتی در آنها بدهید.این روش می‌تواند بار زیادی را از دوش شما بردارد و این اطمینان را به شما بدهد که تا رسیدن روز بزرگ (روز عروسی)همه چیز عالی خواهد بود.

ارتفاع پاشنه، پاشنه های جذاب، کفش‌های چند منظوره مسطح

توصیه مان به عروس‌ها این است که در روز عروسی‌شان به کفش هایی که به آن‌ها عادت دارند و احساس راحتی می کنند اکتفا کنند.بنابراین اگر اصولاً کفش‌هایی با پاشنه‌های سه سانتی متری می پوشید برای عروسی‌تان نیز همین ارتفاع پاشنه را انتخاب کنید.بعدا متوجه خواهید شد که این کفش‌ها راحت خواهد بود.نهایتاً اگر عادت به پوشیدن کفش های بسیار پاشنه بلند را ندارید چرا می خواهید در روز عروسی‌تان این کار را انجام دهید؟

روز عروسی‌تان زمان آزمایش کردن و پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند نیست و همانطورکه در قسمت اول اشاره کردیم راحتی کفش مهم‌ترین فاکتور برای عروس‌ها می باشد.

اما اگر شما می خواهید کفش‌تان پاشنه بلند باشد پیشنهادهای عالی مانند کفش‌هایی که لایه نازک از چرم یا چوب زیر آن باشد و یا کفش‌های ساتین رقص باله می تواند کفش‌های عروسی زیبایی برای کسانی که کفش مسطح را ترجیح می دهند باشد.

مقصد ساحل یا زمستان؟

اگر قصد دارید عروسی‌تان را در ساحل برگزار کنید، مدل کفش‌ها باید به گونه‌ای باشد که نشان دهد کفش‌های باز تابستانی مدرن و صندل‌ها (یک نوع کفش تابستانی)برای این مکان‌ها مناسب است. اگر شما در آب و هوای سردتر ازدواج کنید چکمه‌های که تا قوزک پا می‌رسند می‌تواند بهترین گزینه باشد. در نظر گرفتن محیط و موقعیت مکان عروسی‌تان قبل از خرید کفش بسیار حائز اهمیت است.

در انتخاب رنگ کفش عروسی‌تان دقت کنید.

طیف‌های گوناگونی از رنگ سفید وجود دارد.بنابراین اگر لباس شما سفید است توصیه می کنیم یک تکه کوچک از پارچه‌ی لباس عروسی‌تان را از خیاطتان بگیرد تا بتوانید طیف‌های رنگ سفید را برای انتخاب کفش مقایسه کنید.کفش های ابریشمی رایج به صورت سفیدی است که سایه های زرد یا خاکستری دارد در حالیکه کفش های ساتین سفید براق سایه های آبی دارند.

آیا می خواهید کفش‌هایتان را دوباره بپوشید؟اگر نظر داشته باشید که کفش‌هایتان را بعد از عروسی به رنگ سیاه رنگ آمیزی کنید بدین معنا که می خواهید آن‌ها را بپوشید و در یک مناسبت مانند سالگرد ازدواج کفش‌هایتان می تواند یادگاری بسیار عالی از آن روز خاص برای شما باشد.

نه تنها کفش باید تناسب زیاد با لباس‌تان داشته باشد بلکه باید متناسب با محیط ،موقعیت و سبک عروسی‌تان باشد اما نکته‌ حائز اهمیت دیگر این‌ است که کفش‌هایتان منعکس کننده‌ی هویت شما است.

رقصیدن و یا نرقصیدن

آیا قصد دارید در روز عروسی‌تان برنامه رقص داشته باشید؟اگر چنین قصدی دارید باید به فکر خرید کفش‌ها ی راحت باله باشید بدین ترتیب از عروسی‌تان لذت خواهید برد.

نظری در مورد این نوشته ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید.

میس‌وان

برای مهم‌ترین روز زندگی‌تان آماده شوید.

از بین ده‌ها تامین‌کننده خدمات عروسی انتخاب کنین.

اطلاعات بیشتر