برنامه‌ریزی کارهای روز عروسی

برنامه ریزی امور روز عروسی روندی خیلی پیچده به نظر می‌رسد. شما هر چقدر هم منظم باشید و پول خرج کنید داشتن یک برنامه منظم که بتوانید خواسته‌های خودتان را مدیریت کنید امری ضروری است. جدول زمانی عروسی خود را برنامه ریزی کنید حتی اگر قبلاً در طول زندگی تان برای هیچ عروسی برنامه ریزی نکرده باشید. خوشبختانه نکاتی وجود دارد که می‌توانید به خاطر بسپارید تا به شما در برنامه ریزی و سازمان دادن مدت زمان مورد نیاز برای رویدادهای عروسی کمک کند.در این قسمت به چند مورد از این نکات اشاره می کنیم:

کارها بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید زمان نیاز دارد.

آرایشگر زمان بیشتری از چیزی که انتظار داشته را برای آرایش‌تان صرف می کند،بر روی لباس‌تان چین و چروک افتاد و قبل از پوشیدن باید اتو بشود. تحویل ماشین عروس‌تان به دلیل راهسازی به تاخیر افتاده است. گل فروش دسته گل‌تان را به موقع تحویل نداده است.سرو غذا یک بیشتر از زمانی که پیش بینی می‌کردید طول می‌کشد.

ممکن است هر یک از این اتفاقات و تاخیرها در روز عروسی شما اتفاق بیافتد،بنابراین زمانی بیشتر را از آنچه که برای انجام کارها نیاز دارید را در نظر بگیرد،با این کار شانس خود را برای انجام کارها بدون اظطراب و استرس افزایش می دهید.

قسمتی از کارها را به دیگران محول کنید.

قبل از روز عروسی قسمتی از کارها که باید در روز عروسی انجام شود مانند پرداختن پول طرف های قرارداد و ... را به یکی از اعضای خانواده یا کسانی که قرار است در عروسی حضور داشته باشند بسپارید. با این حال همه ی امور به احتمال زیاد به آسانی انجام و سریعتر انجام خواهد شد.

زمان بیشتری را برای عکس های دونفری صرف کنید.

اکثر مردم به این عکس ها اهمیت زیادی نمی‌دهند و بیشتر به عکس های خانوادگی فکر می‌کنند. عکس های دو نفری عروس و داماد جز عکس های محبوب آن روز بزرگ است،این عکس ها کادوهایی هستند که به والدین،اقوام و دوستان‌تان می‌دهید و هم چنین روی دیوار خانه‌تان آویزان می‌کنید،مطمئن شوید که حداقل یک ساعت و نیم را صرف این عکس ها کنید و اگر زمان داشته باشید بیشتر از این مدت زمان نیز می‌توانید صرف کنید.

حداقل یک اتفاق غیر منتظره‌ای که هزینه زیادی را به شما تحمیل کند، اتفاق خواهد افتاد.

این اتفاق غیر منتظره شاید در مورد هوا باشد (هوا بارانی شده و شما مجبور به کرایه کردن چادر شوید) و یا چون هنوز تصمیم جدی نگرفته اید مجبور به خرید یک لباس اضافه شوید. بالاخره چیزی که در برنامه شما نبوده پیدا خواهد شد.

حتی سفت و سخت ترین بودجه ها هم کمی نیاز به تکان خوردن دارند. یک سپر حمایتی (۵ درصد کل بودجه) را برای این مواقع در نظر بگیرید. اینگونه دیگر نگران وزش بادهای ناگهانی نباشید.

داماد آینده اهمیتی به مسایلی که برای شما مهم است نمی‌دهد.

از برنامه ریزی منو گرفته تا انتخاب موسیقی ، رفتار بی علاقه‌ی همسرتان می‌تواند شما را مایوس کند.این‌ها همان چیزهایی هستند که قرار بود از آنها لذت ببرد و حالا این جزییات نه چندان جالب چه خواهند شد؟

برای حل این مشکل می‌توانید از نامزدتان بپرسید چه چیزی می‌خواهد انجام دهد و سپس گوش دهید. شاید چندان بی علاقه هم نباشد. ممکن است وقتی نظرات‌ نامزدتان را رد کرده اید غرورش را جریحه دارکرده باشید و او را دلسرد کرده باشید.

البته ممکن است که اصلاً به این موضوع علاقه ای هم نداشته باشد.می‌توانید با او در صلح بوده و انتظارتان را کنترل کنید و چند کار جزیی به او بسپارید و یا شاید کار ماه عسل یا انتخاب موسیقی را به او بسپارید. به یاد داشته باشید که او قرار است همسر خوبی برای شما باشد نه یک برنامه ریز خوب!

دوستان و اطرافیان در مورد نحوه برگزاری عروسی نظرات مختلفی را می‌دهند

چه در مورد رنگ کاغذ کارت دعوت‌تان یا انتخاب یک نوع خاص گل، همسرتان حداقل یک مورد برای ابراز احساسات قوی و غیر منتظره درباره‌ی این چیزها دارد. جالبتر از این؟ این شاید برای خود او هم تکان دهنده باشد.

چرا برای سورپریزهای کوچک از طرف همسرتان خوشحالی نکنید؟ شما می‌توانید کارها را باهم تقسیم کنید و هر کسی مسئول کارهای خودش باشد.

در طول برنامه ریزی عروسی اطرافیان نظرات مختلفی را بیان می‌کنند و سعی دارند تا با این نظرات شما را تحت تاثیر قرار دهند ولی شما باید با خودتان بگویید هر کس نظر خودش را دارد.

همانطور که بیان شد اطرافیان نظرات مختلفی را بیان می‌کنند به طور مثال:” هرکاری که می خواهید بکنید فقط گروه موسیقی تدارک نبینید” این توصیه یک همکار است.”خیلی بده که رنگ سفید برای لباست انتخاب کرده ای.. خسته کننده است” این هم نظر دختر خاله تان است و یا خانم فروشنده می‌گوید:” میدانی از همه بدتر چیه؟ کیک عروسی”. این خانم باید دیوانه باشد!اصلاً جذاب نیست که کیک عروسی داشته باشید.

راه حل: حالا که هر کس نظری در مورد برنامه ریزی عروسی دارد شما به آنها بگویید که بهتر است نظرات‌شان را برای عروسی خودشان نگه دارند نه عروسی شما. از نظرات خودتان دفاع کنید و به نکات مثبت خودتان اعتماد کنید. حتماً به یاد داشته باشید که این روز متعلق به شماست.

شما (بله خود شما) حداقل یک رویای بزرگ خواهید داشت.

برای یک لحظه یا چند هفته هم که شده ولی شما بالاخره از قسمت تاریک راهرو عبور خواهید کرد. زمانی که آنجا هستید شاید به این باور برسید که فواره ی شکلات صورتی و یا مبل سیندرلایی که به وسیله اسبها کشیده می‌شوند جز اساسی ترین چیزهایی هستند که یک عروس لیاقت داشتن آنها را دارد.

برای حل این مشکل می‌توانید کارها را به یک دوستی که همیشه حقیقت را به شما می‌گوید بسپارید و وقتی او می‌گویید”عقلت را از دست دادی؟” یک زمان استراحت می‌تواند کارساز باشد. شاید بتوانید ایده هایتان را با بزرگترها در میان بگذارید و ببینید که عکس العمل‌شان چه خواهد بود. اضطراب و خشم همگی نشانه‌های خوبی هستند تا اثبات کنند حرفهایی که می‌زنید احمقانه هستند. (رویای بزرگتر از بودجه‌ی موجود)

خبر خوبی که داریم این است که این اتفاق برای همه‌ی عروس‌ها پیش می‌آید. پس از یک استراحت کوتاه بعد از عروسی با همسرتان به همه‌ی این اتفاقات خواهید خندید. برنامه ریزی عروسی بیشتر شبیه رویا بود تا شبیه یک واقعیت.

نظری در مورد این نوشته ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید.

میس‌وان

برای مهم‌ترین روز زندگی‌تان آماده شوید.

از بین ده‌ها تامین‌کننده خدمات عروسی انتخاب کنین.

اطلاعات بیشتر